مقالات تخصصی

معرفی بهترین مارک لنت ترمز موجود در بازار

بهترین مارک لنت ترمز

بهترین مارک لنت ترمز چیست ؟ این سوالی است که بسیار از مشتریان لنت ترمز دارند. واقعا به شما حق می دهیم که در میان برندهای متنوعی که در بازار وجود دارد گیج شده و برای انتخاب برند مناسب دچار سردرگمی شوید. با لنت ترمز همراه باشید به شما قول میدهیم اطلاعات درست و صادقانه ای را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

برخی باور اشتباه در خصوص لنت ترمز وجود دارد که می تواند موجب انتخاب نادرست مارک مناسب لنت ترمز شود نظیر اینکه بهترین لنت ترمز مارکی است که دیرتر تمام شود و این اشتباه ترین باوری است که در خصوص لنت ترمز وجود دارد. لنت ترمزی که طی مدت طولانی تمام شود حتما به دیسک چرخ آسیب می رساند. به دنبال برندهایی باشید که نه خیلی زود و نه خیلی دیر تمام می شوند.

باور اشتباه دومی که بسیاری هنگام خرید لنت ترمز آن را ملاک کیفیت لنت قرار می دهند این است که لنتی که در هنگام سایش دو لنت به یکدیگر بوی ماهی بدهد لنت ترمز خوبی بوده و این بهترین برند لنت ترمز است در صورتی که این بوی ماهی در اثر فرایند تولید و مواد و رزین عالی ارگانیک ایجاد می شود که در بسیاری موارد لنت هایی که بوی ماهی میدهند لزوما لنت ترمز خوبی نیستند.

نشانه های خرابی لنت ترمز:

در صورت مشاهده هر یک از موارد ذیل می‌بایست سریعا نسبت به تعویض لنت ترمز اقدام کنید.

  • روشن شدن چراغ هشدار اتمام لنت
  • بوی سوختگی
  • کشیده ‌شدن خودرو به یک سمت هنگام ترمزگیری
  • صدای سوت در زمان ترمزگیری
  • احساس لرزش در فرمان
  • صدای سایش و خوردگی
  • احساس لرزش در پدال ترمز

انواع لنت ترمز ماشین

قبل از موضوع برند، شما می بایست با انواع لنت ترمز ماشین از لحاظ جنس آشنا شوید تا بدانید که کدام از این مدل ها کارایی و عملکرد بهتری دارند. انواع لنت ترمز ماشین از لحاظ جنس عبارتند از:

لنت ترمز ارگانیک

یکی از پر استفاده ترین لنت های ترمز در کشور آمریکا، لنت ترمز ارگانیک می باشد. این مدل لنت اصطکاک متوسطی را بدون گرمای زیاد ایجاد می کند و برای افرادی که با ماشین خود به صورت روزانه رفت و آمد می کنند مناسب است. لنت ترمز ارگانیک نرم تر از لنت های دیگر است که همین موضوع باعث شده هنگام ترمز گرفتن سر و صدای کمتری را ایجاد کند و آسیبی به روتورها وارد نکند.

در مورد معایب لنت ترمز ارگانیک نیز لازم به توضیح است این مدل لنت سریع تر دچار فرسودگی می شود و نیاز است زودتر از سایر لنت ها تعویض شود. علاوه بر این، لنت ارگانیک عملکرد مناسبی را در آب و هوای گرم ندارد و اگر شما در آب و هوای گرم زندگی می کنید لنت ترمز ارگانیک مناسب ماشینتان نخواهد بود. مورد آخر اینکه لنت ارگانیک برای درگیر شدن با دیسک نیاز به فشار بیشتری روی پدال ترمز دارد که همین موضوع باعث شده این لنت برای خودروهای سبک مناسب تر باشد.

لنت ترمز سرامیکی

این لنت ترمز همانطور که از نامش پیداست از نوع سرامیک می باشد که بادوام بودن از نقاط قوت آن است. همین موضوع باعث شده امروزه شاهد استفاده از لنت های سرامیکی در خودروهای داخلی و خارجی باشیم. لنت ترمز سرامیکی صدای کمتر و همچنین گرد و غبار اندکی را موقع ترمز تولید می کند. این لنت ترمز بر خلاف لنت ترمز ارگانیک برای هر شرایط آب و هوایی مناسب است که اگر به طور معمول از ماشین خود استفاده می کنید این لنت مناسب شماست. علاوه بر این، لنت ترمز سرامیکی قدرت ترمز گیری خوبی دارد و طول عمر مناسبی دارد.

حالا نوبت به معایب این مدل لنت می رسد؛ لنت ترمز سرامیکی قیمت بالایی نسبت به سایر لنت ها دارد. همچنین لنت ترمز سرامیکی ماشین گرمای بیشتری را ایجاد می کند که در طول زمان می تواند ساییدگی و پارگی بیشتر سیستم ترمز را ایجاد کند. علاوه بر اینها، لنت ترمز سرامیکی برای شرایط شدید رانندگی مانند هوای بسیار سرد و یا شرایط مسابقه‌ای گزینه مناسبی نیست.

لنت ترمز فلزی

یکی دیگر از انواع لنت ها، لنت ترمز فلزی می باشد که برای ترمزهای شدید رانندگی در نظر گرفته شده است. این لنت ها به خوبی گرما را پخش می کنند ولی گرد و غبار بیشتری را ایجاد می کنند و همچنین پر سر و صدا هستند. به دلیل استفاده از مواد اصطکاکی خاص لنت ترمز فلزی این لنت ها سخت تر هستند و ممکن است روتورهای ماشین شما را با سایش بیشتری مواجه کنند. البته لازم به توضیح است که لنت ترمز فلزی سریع تر خنک می شود که این مسئله به خاطر وجود فلز در ساختار این لنت ها است. از نقاط قوت لنت ترمز فلزی می توانیم به عملکرد خوب ترمز با فشار دادن کم پدال ترمز، قیمت مناسب آن و کارایی خوب برای ماشین های اسپرت و کسانی با سرعت بالا رانندگی می کنند اشاره کنیم.

معایب لنت ترمز فلزی نیز شامل سر و صدای زیاد، سایش بیشتر روتورهای ترمز و مناسب نبودن برای افرادی که به صورت روزانه با خودرو تردد می کنند می باشد.

بهترین مارک لنت ترمز

بهترین مارک لنت ترمز موجود در بازار

لنت ترمز پارس:

لنت پارس از برندهای معروف لنت ایرانی است که این شرکت در کاشان قرار دارد و برای انواع خودرو لنت تولید می کند. این شرکت با در اختیار داشتن تکنولوژی های روز دنیا در حال تولید بهترین لنت ترمز ها در سراسر خاورمیانه است. شرکت لنت پارس شاید بتوان گفت یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان لنت ترمز در ایران است که لنت با کیفیتی را برای خودروهای سبک و سنگین تولید می کنند.

لنت پارس آبی برای انواع خودروهای موجود در کشور تولید شده است ولی برای خودروهای ایرانی و مونتاژ داخل توصیه می گردد.

لنت ترمز الیگ

اگر قصد خرید لنت ترمز سرامیکی را دارید، برند الیگ یکی از بهترین های بازار می باشد. الیگ برای تولید لنت ترمز های خود از متریالی با کیفیت بالا استفاده می کند که همین موضوع باعث شده لنت های ترمز عملکردی مناسب داشته باشند. لنت ترمز الیگ برای ترمزهای کاسه‌ای و دیسکی گزینه‌ای بسیار مناسب است چراکه کیفیت بالایی دارد. همچنین آلیگ در تولیدات خود توجه ویژه‌ای به محیط زیست داشته که به همین دلیل از آزبست در لنت ها و دیسک ها استفاده نکرده است.

لنت های الیگ برای اکثر خودروها مناسب است و دارای استاندارد جهانی می باشد که به همین دلیل شما با خیالی راحت می توانید این برند را برای خرید لنت انتخاب کنید.

لنت ترمز تکستار:

تکستار از کمپانی های آلمانی موفق در تولید لنت ترمز با کیفیت است که سال های زیادی است توانسته است در زمینه تولید و پخش لوازم یدکی به خصوص لنت های ترمز مرغوب فعالیت گسترده ای را داشته باشد و یکی از شرکت های مطرح در تولید لنت های مرغوب و با دوام باشد. از مزایای لنت تکستار سرامیکی بودن ، کیفیت بسیار بالا و دقت در طراح می توان اشاره کرد.

لنت تکستار  برای انواع خودروهای آلمانی از قبیل مرسدس بنز ، بی ام و و پورشه توصیه می گردد. دقت نمایید که این لنت با برند تکستار ایساکو متفاوت می باشد و وارداتی می باشد.

بهترین مارک لنت ترمز کیو (HI-Q)

لنت ترمز های کیو (HI-Q) یک برند کره‌ای است که از سال ۱۹۹۱ شروع به تولید لنت ترمز کرده است. های کیو به دلیل استفاده از تکونولوژی های روز دنیا، یکی از بهترین برندهای لنت ترمز فلزی و نیمه فلزی در بازار است که قدرت ترمز گیری بالا و عملکرد بسیار خوب از ویژگی های بارز این برند می باشد. علاوه بر این، سایر مزیت هایی که در مورد لنت ترمز HI-Q می توانیم اشاره کنیم عبارتند از کم صدا بودن، خنک شدن سریع لنت، آسیب کمتر به دیسک ها و عمر مناسب.

لنت های ترمز این شرکت قدرت ترمز گیری خوبی دارند که اصطکاک ثابتی را در هر شرایطی حفظ می کند تا ایمنی بالایی را برای خودرو ایجاد کند. همچنین های کیو در تولیدات خود از الیاف شیشه‌ای استفاده نمی کند و کاملاً سازگار با محیط زیست است.

بهترین مارک لنت ترمز

بهترین مارک لنت ترمز آسمیکو

در لیست بهترین مارک لنت ترمز جا دارد به برند چینی آسمیکو اشاره داشته باشیم. این شرکت از سال ۲۰۰۱ میلادی اقدام به تولید انواع لنت ترمز، دیسک ترمز، کفشک ترمز، کمک فنر و…. کرده است که همین موضوع باعث شده یکی از بزرگترین تولید کننده های لوازم جانبی خودرو در دنیا باشد. اگر بخواهیم در مورد مزیت های لنت ترمز آسمیکو صحبت کنیم می توانیم به کیفیت بالا و دوام زیاد لنت های این شرکت اشاره داشته باشیم. علاوه بر این، توقف سریع در زمان ترمز گیری، صدای کم هنگام ترمز گرفتن، کم بودن گرد و غبار، عدم زنگ زدگی و عملکرد بالا از ویژگی های بارز لنت آسمیکو می باشد. این برند لنت ترمز تولیدات خود را در بالاترین سطح استاندارد و ایمنی انجام می دهد که دلیلی بر کیفیت مرغوب آسمیکو می باشد.

لنت ترمز جنیون پارت

جنیون پارت یکی از کمپانی های قدیمی و موفق در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو و از جمله لنت ترمز می باشد که در سال ۱۹۸۲ میلادی تاسیس شده است. این شرکت کره‌ای عمدتاً قطعات خودرو و علی الخصوص لنت ترمز خودروهای شرکت هیوندای و کیا موتورز را تولید می کند که به عنوان لنت اصلی خودروهای خانواده هیوندای و کیا شناخته می شود. از ویژگی های بارز لنت ترمز جنیون پارت می توانیم به قدرت ترمز گیری بالا، لرزش کم هنگام ترمز، ایجاد کم ترین آسیب دیسک ترمز و آلودگی کم برای محیط زیست اشاره کنیم.

بهترین مارک لنت ترمز آیسین

برند ژاپنی آیسین از زیر مجموعه های شرکت تویوتا می باشد که قطعات مختلف خودرو از جمله لنت ترمز را تولید می کند. آیسین لنت های ترمز را با آخرین تکنولوژی روز دنیا عرضه می کند که همین موضوع باعث شده یک برند شناخته شده در سطح دنیا باشد. به دلیل کیفیت بالای لنت ترمز آیسین امروزه شاهد استفاده این برند در خودروهای مختلف و از جمله خودروهای ژاپنی هستیم.

بهترین مارک لنت ترمز ایساکو

ایساکو نام یکی از قدیمی ترین برندها در ایران می باشد که اکثر قطعات خودروهای ایران خودرو را تولید می کند. لنت ترمز ایساکو یکی از محصولات این شرکت می باشد که به عنوان برند اصلی لنت ترمز خودروهای ایران خودرو شناخته می شود. ایساکو انواع لنت ترمز ماشین را تولید می کند که کیفیت خوبی را داراست اما با توجه به فروش کالاهای تقلبی در بسته بندی های ایساکو، بسیار مهم است که از اصل بودن لنت ترمز ایساکو اطمینان حاصل کنید.
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید